top of page

Jak wybrać dobry Cleaner do rzęs?

Cleaner to obok primera jeden z preparatów, który przygotowuje rzęsy do zabiegu kosmetycznego, jakiemu mają one zostać poddane (niezależnie od tego, czy jest to np. laminowanie, czy też przedłużanie). Jak wskazuje sama pochodząca z języka angielskiego nazwa środka, cleaner służy do oczyszczania rzęs. Co usuwa ten rodzaj substancji? Nie tylko środki kosmetyczne, które mogą być naniesione na rzęsy, takie jak tusz, ale także to, co może pozostawać na rzęsach, nawet jeżeli znajdują się one w swoim naturalnym stanie. Na rzęsach mogą bowiem osadzać się zanieczyszczenia oraz sebum, czyli łój skórny – naturalna wydzielina tworzona przez ciało w celach ochrony przed drobnoustrojami.Jakość cleanera a jego skład

Aby cleaner był jak najlepszy, muszą się w nim znajdować dobrej jakości składniki. Każdy z nich spełnia bowiem odpowiednią funkcję w procesie oczyszczania rzęs. Woda, której w składzie cleanera znajduje się najwięcej, jest odpowiedzialna za ciekły stan cleanera oraz pełni rolę substancji, w której rozpuszczają się pozostałe składniki. Większość cleanerów ma w swoim składzie alkohol etylowy, który dobrze usuwa z rzęs zanieczyszczenia, ale niestety przy tym mocno je wysusza. Dlatego szukając cleanera do rzęs, warto postawić na produkty bez zawartości alkoholu etylowego. Są one zdecydowanie delikatniejsze dla rzęs i oczu. Zamiast wysuszać rzęsy, odparowując wodę - nawilżają je. To wpływa pozytywnie nie tylko na ich kondycję, ale też na polimeryzację kleju do rzęs, dzięki czemu jego wiązanie jest o wiele mocniejsze. W ostatnim czasie szczególnie polecane są cleanery z kofeiną. To naturalny składnik, który aktywuje mieszki włosów do wzrostu, dzięki czemu naturalne rzęsy wzmacniają się i szybko stają się gęstsze oraz dłuższe. Niektóre cleanery zawierają też kwas cytrynowy - wspaniale wpływa on na proces odtłuszczania rzęs, a co za tym idzie - na jeszcze lepsze wiązanie kleju.

Czy cleaner rzeczywiście jest potrzebny?

Czy cleaner w ogóle jest konieczny do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych? O ile opinie co do przydatności jego kuzyna, primera, są podzielone, o tyle cleaner przez wiele specjalistek i specjalistów od kosmetyki uznawany jest za zdecydowanie pomocny podczas przygotowywania rzęs do przedłużania czy też laminowania. Produkty takie jak cleaner z kofeiną HiLASHES otwierają łuskę włosa dzięki PH 6,2, co pozwala na dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie rzęs przed zabiegiem. Ominięcie tego etapu skutkowałoby słabym wiązaniem się kleju, a co za tym idzie - niezadwolonymi z usługi klientkami. Nie warto więc ryzykować!

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page